Novoroční výstup na Mařenku

V sobotu 2. ledna jsme společně již po čtyřicáté vystoupili na nejvyšší vrchol Třebíčska na Mařenku. Naše cesta tentokrát vedla z Okříšek přes Loudilku do Pokojovic. Mráz a vítr nám na otevřených pláních řádně ošlehaly tváře. Odtud jsme vystoupali na Kobylí hlavu a vzhůru do Štěměch a do Dašova. Zde se pomalu připojovaly další skupinky, které zvolily jinou trasu nebo dojely do Štěmech auty. Plánované setkání členů jednotlivých jednot župy plk. Švece a příznivců Sokola se uskutečnilo ve 12:00 hodin na vrcholu Mařenky. Plameny příjemného ohně posloužily nejen k opékání párků, ale zároveň zahřály zkřehlé ruce. Chladné sychravé počasí dovolilo tentokrát jen krátké setkání a pozdravení s přáteli. S přáním úspěšného nadcházejícího roku jsme Mařenku zase na rok opustili.