Z Jednoty

Nový prapor jednoty

Od poloviny roku 2012 má Sokol Třebíč nový prapor. Byl pořízen rozhodnutím výboru u příležitosti 130 výročí založení jednoty a 150 let od vzniku ČOS. Slavnostní křest měl na župním všesokolském sletu v našem rodném městě. Byl také ozdobou naší  výpravy na sletu v Praze. Prapor byl zhotoven podle návrhu Jana Lukáška.

Elektronické publikace

Prolistujte si elektronické publikace, vydané jednotou.  Jedná se o kolekci pohlednic. Novodobé pohlednice jednoty jsou vydávány od roku 2001.
Ve stejném roce jsme začali pořádat tábory v týpí. Tyto tábory obsahuje publikace druhá.

Pexeso Židovská čtvrť

Pexeso bylo vydáno jako netradiční upomínkový list pro účastníky etapové hry V tajemných uličkách. V omezeném množství bylo také uvolněno pro zájemce, kteří se hry neúčastnili.  Hra i vydané pexeso mělo za cíl propagovat naše město a jeho cennou historickou část.

Pexeso jednoty

Pexeso bylo vydáno při příležitosti drobných soutěží, které pořádala jednota pro veřejnost. Jako doplněk k věcným cenám. V menším množství bylo rozdáno za účelem propagace činnosti. Jde o třetí pexeso vydané jednotou.

Pohlednice jednoty

Vydávání pohlednic v Sokole Třebíč se datuje od roku 2001, kdy byla jednotou vydána první pohlednice s motivem Jurenkovy osady. Další pohlednice byla vydána v roce 2002 u příležitosti 120. výročí založení jednoty.

Sokolská hlídka 1997 - 2008

Sokolská hlídka začala pravidelně vycházet na podzim roku 1997. Do té doby jsme marně usilovali o propagaci činnosti prostřednictvím tisku. Většina článků končila v redakčních koších. Situace se výrazně změnila, když nám byl nabídnut prostor pro stálou sokolskou rubriku v Horáckých novinách (noviny okresního formátu).