Běh naděje 2017

Vážení přátele a podporovatelé běhů proti rakovině. Letos již po 10. se město Třebíč zapojilo mezi desítky měst, které pořádají Běh naděje. Běh naděje je sportovně humanitární akce inspirovaná Během Terryho Foxe (proběhlo 11 ročníků), který úspěšně probíhal v ČR do roku 2007. Běh naděje na něj volně navazuje. Pořadatelem běhů v Třebíči je tradičně Sokol Třebíč.

Běh naděje lze charakterizovat jako součást moderního životního stylu spojenou s aktivním pohybem a současně jako podporu veřejnosti k onkologické problematice. Běh naděje je spojen se sbírkou, jejíž výtěžek bude zaslán na oddělení dětské hematologie a onkologie FN v Motole a do laboratoří CLIP – molekulární genetiky. Právě výzkumné laboratoře CLIP (Childhood Leukaemia Investigation Prague), se zabývají molekulární diagnostikou pacientů s dětskými leukemiemi z celé ČR, vyšetřováním zbytkové nemoci pacientů, molekulární diagnostikou poruch imunity a krvetvorby a výzkumem různých aspektů leukemie a jejich léčby.
Měl jsem možnost navštívit pracoviště laboratoří CLIP, kterými nás provedl vedoucí laboratoře pan Prof. MUDr. Jan Trka, PhD., a následně oddělení dětské hematologie a onkologie FN v Motole, kterými nás provedl přednosta kliniky Prof. MUDr. Jan Starý, DrSc. Když člověk prochází odděleními JIP a vidí děti, které čekají na pomoc vědců a lékařů a na pomoc i nás, aby mohli opustit lůžka izolačních pokojů, uvědomí si potřebu a smysl podpory a naději ve všech sbírkách na jejich záchranu.
Do tohoto projektu se druhým rokem zapojila i Vyšší odborná škola a střední veterinární, zemědělská a zdravotnická škola v Třebíči.

Běh nadějese letos uskutečnil 5. října 2017. Slavnostní start proběhl v 10.00 hodin v Tyršových sadech od sochy plk. Švece. Akce probíhala  do 16.00 hodin. Děkujeme za podporu a vaši účast.
Jaroslav Bohutínský - Sokol Třebíč

2017.10.05. - Běh naděje - Plakát.png318.5 KB