Běh naděje 2008

9. 10. 2008 - Tímto prvním ročníkem se Sokol Třebíč přihlásil k tradici pořádání Běhu naděje. Uskutečnil se v Libušině údolí. Letos jsme opět přispěli finanční částkou na výzkum v boji proti rakovině -1424 účastníků věnovalo celkem 21 091 Kč.

klikniBěh naděje, tak se od letošního roku nazývají všechny běhy v České republice, které jsou spojeny se sbírkou na výzkum rakoviny. Běh je inspirován nám všem známým Během Terryho Foxe. Bohužel tento tradiční běh musel být ukončen. Důvodem byly podmínky kladené kanadským nadačním fondem T. Foxe. Ty se neslučovaly s právními předpisy v naší republice a byla tímto ohrožena třináctiletá tradice a jedinečný projekt, jak získat peníze potřebné na výzkum rakoviny v České republice. Proto se organizátoři BTF na svém loňském setkání na Kanadské ambasádě rozhodli zachovat myšlenku, ale musel být změněn název. Více se o tom dozvíte na celostátních webových stránkách běhu: http://www.behnadeje.cz/.

Běh naděje v Třebíči pomohli zajistit a podpořili zejména: Cvičitelský sbor Sokola Třebíč, Táborníci Sokola Třebíč, Seniorský klub Sokola Třebíč , Městský úřad Třebíč – Zdravé město, Levity a.s., Koordinační tým Běhu naděje, TJ Spartak Třebíč, LOB Uhlíř Třebíč, Park V.O.S. Dukovany, Řeznictví Havlíček Třebíč, Obalové materiály Ing. Radek Stejskal Třebíč, Střešní okna Zdeněk Kratochvíl Třebíč, Potisk Palát Třebíč, Plyspo J. Chudoba Třebíč, Vesas – stavební firma bratří Bobků Třebíč, Kapucín – Repro, s.r.o. Třebíč, Atletik Třebíč. Děkujeme.