IV. kolo florbalového turnaje 2014

Dne 8. 2. 2014 v budově tělocvičny ZŠ Valeč proběhlo IV. kolo florbalové ligy Župy plukovníka Švece.
Turnaj tří kategorií – mini žáci, mladší žáci a starší žáci.
Zúčastnili jsme se v počtu 33 hráčů i hráček.

Od 8 hodin ráno nastoupili v kategorii mini žáci i naši nejmenší florbalisté a florbalistky. První zápas proti děvčatům z Rudíkova byl urputný boj završený naším vítězstvím 2:1. Ve druhém zápase naši hráči nastoupili proti hráčům z Náměště nad Oslavou. Bohužel na tento tým jsme nestačili a prohráli 0:7. Do posledního zápasu jsme vstoupili s velkým odhodláním. I když podle výsledku to tak nevypadá, dlouho jsme s hráči z Rudíkova drželi krok. Ke konci zápasu nám došly síly a prohráli jsme 2:7.

Naším nejlepším střelcem by l Šimon Pudil se třemi vstřelenými góly. Po náročném a  urputném boji musíme pochválit všechny naše mini florbalistky i florbalisty. Již nyní se těší na odvetu.

Turnaj ve Valči pokračoval druhou částí v kategorii mladší žáci. Naši hráči sehráli celkem pět zápasů, z toho čtyři vítězné.

Největší souboj se jako již tradičně očekával s hráči z Rudíkova. Celý zápas byl nelítostný boj o každý kousek palubovky. Obdrželi jsme jednu branku, a o to více se hráči do hry zakousli a tlačili. Bohužel z našeho tlaku jsme vytěžili jen několik tyček a několikrát jsme nastřelili i snížená břevna. Bohužel štěstěna se k nám nyní přiklonila zády a dostali jsme další branku. Z posledních sil, které byly povzbuzeny i vyloučením hráče z Rudíkova, jsme docílili jen velkého tlaku na soupeře. A z malé chybičky v naší obraně, které okamžitě soupeř využil, byl zápas rozhodnut. Prohráli jsme 0:3.

I přes tuto prohru musíme vyzdvihnout výkon brankáře Jana Daňhela, který náš tým podržel. Nejlepšími střelci byli Jan Žličař s 11 vstřelenými góly a Vojtěch Bartošík se 7 vstřelenými góly.

Výsledky dalších zápasů: TR–Dalešice 6:1; TR–Náměšť nad Oslavou 4:0; TR–Dalešice děvčata 6:0; TR–Valeč 6:3.

Fotografie z kategorie mini a mladší žáci najdete na

Poslední část turnaje obsadila kategorie starší žáci. I přes naši velkou snahu jsme bohužel všechny zápasy prohráli. Největší boj byl opět s hráči z Rudíkova. Stav 3:4 vypovídá o těžkém boji, který sehráli naši hráči hned na začátku. Zasloužili jsme si minimálně remízu, ale soupeřův náskok se nám povedlo již jen snížit na rozdíl jedné branky. Další dva zápasy nám vzaly mnoho sil a nepřinesly žádná vítězství. Ani remízy se nám nepodařilo docílit.

Zbývající dva výsledky : Třebíč-Valeč 3:7,Třebíč - Náměšť nad Oslavou 3:5.

Všem hráčům musíme vyslovit pochvalu za snahu a urputný boj.

Přejeme hráčům, aby v Třebíči na posledním turnaji naší ligy, který se uskuteční 22. 2. 2014 v naší tělocvičně na ZŠ Benešova, určitě porazili alespoň jeden tým.

Celý turnaj byl velice vysilující a náročný, jak pro hráče, tak i pro organizátory. Děkujeme za dobrý servis v bufetu a všem rozhodčím i zapisovatelům.