Oddíl nohejbalu - informace

Tradice - Oddíl nohejbalu působí  v třebíčském Sokole krátce a to od roku 2009. Většina  současných členů přešla do Sokola Třebíč ze Spartaku Třebíč.

Sportoviště - Naší základnou na letní období se staly kurty Sokola Třebíč u haly Leopolda Pokorného, které jsme vlastními silami značně vylepšili. V zimním období využíváme tělocvičny základních nebo středních škol v Třebíči.

Členská základna - Počet členů oddílu se v posledních letech pohybuje mezi 20 – 25 členy.

Sportovní činnost rok 2015 - V  roce 2015 hrály oficiální soutěže naše čtyři družstva. „A“ družstvo mužů hrálo ve druhé nohejbalové lize a pro rok 2016 tuto soutěž pro Třebíč udrželo, ale bohužel jsme družstvo nemohli přihlásit pro nedostatek hráčů ochotných a schopných hrát II. ligu. „B“ družstvo mužů skončilo na 2. místě v nejvyšší okresní soutěži. „C“ družstvo mužů skončilo na 7. místě v nejnižší okresní soutěži.V mládežnické kategorii se naše dorostenecké družstvo účastnilo krajské soutěže a tuto soutěž vyhrálo. Naši hráči se také zúčastňují nohejbalových turnajů v kraji i mimo kraj a většinou obsazují přední místa.

Práce s mládeží - Oddíl intenzivně pracuje s mládeží vědom si toho, že bez pokračovatelů není možné udržet výše uvedené výsledky. V posledních letech se počty mládeže v našem oddíle stále snižují. Proto apelujeme  na mladé v této věkové kategorii, aby se nebáli  přijít a začali sportovat.