Promítání - Podkarpatoruské poloniny

8. 2. 2008 - Sokol Třebíč pro své příznivce i nejširší veřejnost připravil besedu s promítáním o prázdninovém putování po území, které bylo za první republiky součástí Československa. Koločava, hrob Nikoly Šuhaje, Olbrachtovo muzeum, Česká škola, Národní park Siněvír, muzeum vorařství.

Foglarovo tábořiště z roku 1938, poloniny Černá Hora, Svidovec, Piškoňa a mnoho dalších zajímavostí. Akustické a vizuální zážitky byly podpořeny ochutnávkou místní kulinářské speciality - blinčiků, připravených laskavou péčí jedné z účastnic expedice. Promítání proběhlo v klubovně Sokola Třebíč na ulici Leopolda Pokorného 20. Pořadatelé, kteří jsou zároveň účastníky expedic z let 2006 a 2007 již netrpělivě očekávající, jaká překvapení jim přinese připravovaná expedice 2008.

Alena Kroupová - Borek Herzán