Rozloučení s rokem na Pekelňáku

V mrazivém počasí 30.prosince si vyšláplo 48 sokolských pochodníku na Pekelňák, aby se v přírodě rozloučilo se starým rokem. Již po páté jsme se setkali na začátku obce Mastník, abychom se společně vydali na Pekelný vrch.
Hlavním vedoucím byl opět Ivoš, který spolehlivě určil trasu našeho pochodu v závislosti na počasí, větru a kvalitě cesty. Po hodince chůze jsme stanuli na vrcholu Pekelňáku. Malý ohýnek a teplý čaj z termosek zahřál i největší zmrzlíky.Hodiny neúprosně odměřovaly náš výšlap na Pekelňák i končící rok. Proto porychlém opečení párečků jsme spěchali nazpět, abychom do Mastníku dorazili ještě za pološera.Teploměr v té době ukazoval hodně pod nulou.Milým překvapením pro všechny byla teple vytopená mastnická občerstvovna , ve které každý kromě čaje nebo kávy dostal od Ivoše a Mirky vlastnoručně připravenou zelňačku a navrch talíř svíčkové s knedlíkem.

Rozloučení se starým rokem se opravdu podařilo. S přáním, ať ten nadcházející rok přinese samé vydařené akce, jsme se pomalu rozjížděli zpět domů.