Setkání táborníků na Jurenkově osadě

Na sklonku léta, první zářijový víkend se uskutečnilo příjemné setkání táborníků Sokola Třebíč na Jurenkově osadě u Studence. Asi 50 účastníků se sešlo u příležitosti 40. výročí obnovení táboření a pobytu v přírodě. Hlavní zásluhu na této obnově v roce 1969 měli manželé Herzánovi. Na setkání přijeli i účastníci prvních akcí pobytu v přírodě. Převážně pak stanových táborů u Horního Mrzatce pod Javořící u Mrakotína, kde jsme každoročně pobývali prázdninové tři týdny. Setkání bylo obohaceno promítáním diapozitivů, prohlížením fotografií a starých kronik. Večer jsme poseděli u táborového ohně. Pod vztyčenou vlajkou Sokola jsme vzpomínali na ty, kteří vynaložili nezištně úsilí a svůj volný čas a plně se nám dětem věnovali. Vzpomenuli jsme i na ty, co se setkání nemohli zúčastnit, protože již nejsou mezi námi. Setkání se nám velice líbilo. Slíbíli jsme si, že se opět na tomto místě sejdeme příští rok.

Linka