2012

Hra ve městě

Sešli jsme se ve skautské klubovně,  kde nám Milan vysvětlil pravidla malé hry ve městě. Naším úkolem bylo podle obrázků vyhledat určitá místa a najít konkrétní nápisy. Ty doplnit do křížovky a dát dohromady tajenku. Na první pohled ůkol jednoduchý.

Mařenka

Kdo by si nechal ujít příležitost, vystoupit nad koruny stromů a pohlédnout do daleka až k obzoru. Tentokráte jsme se sešli v Dašově. Odtud vyrazili známou cestou na vrchol hory Mařenky. V dnešní den pro nás oblečenou do nového. Nedávno zde byla postavena turistická rozhledna. Byli jsme zvědavi, jaká je a jak  Mařence sluší.

Plavání jednoty

Sokol Třebíč připravil na 4.11.2012 v době od 13.00 do 14.30 hod. plavání pro všechny členy Sokola a pro veřejnost. K dispozici byl jak velký, tak i dětský bazén. Vstup do bazénu měli členové jednoty zdarma.  Pro zájemce proběhl navíc otevřený přebor v plavání Sokola Třebíč - Memoriál J.Čermáka.

Za humny Přeckova

Znovu jsme si uvědomili, jak malebnou krajinu máme kolem Třebíče. Vše bylo umocněno sluncem a probarvenými listy stromů. Na několika místech jsme mohli obdivovat daleké výhledy. Malý okruh podzimní přírodou byl volen tak, aby vyhovoval kočárkům a nejmenším účastníkům. Odměnou nám pak bylo posezení u ohně a opékání uzenek.

Podzimní výlet údolím Oslavky

Příznivce pěší turistiky jsme pozvali v neděli 7. října na podzimní výlet údolím řeky Oslavky. Plánovaná trasa výletu byla asi 16 kilometrů dlouhá a vedla poměrně náročným terénem. Krása barevného údolí však za trochu té námahy stála.

Běh naděje 2012 v Třebíči

Pátý ročník Běhu naděje, se uskutečnil 4.10. Jedná se o sportovně společensky humanitární akci inspirovanou Během Terryho Foxe, která v České republice úspěšně probíhala v letech 1993 – 2007, na níž Běh naděje volně navazuje. Naše jednota tuto akci pořádala ve spolupráci s Třebíč – Zdravé město.

Na vodě

Jako malí kluci jsme často jezdili s Loganem - Jiřím Herzánem na Jihlavku jen tak mezi jezy. Většinou jsme končili u kempu v Poušově, kde je menší peřej. Pokaždé tato peřej vypadala jinak, to podle stavu vody. Někdy se dala vypádlovat v pohodě, jindy to byla slušná dřina a v létě jsme se nad ní mnohdy ani nedostali.

Stezka - tábor v týpí

Letošní dvanáctý tábor začal velmi slibně. Teploty se vyšplhaly ke třicítce a slibovaly skvělé chvilky strávené daleko od civilizace. Hned stavění tábora nám ale potvrdilo, že stálé sluníčko nemusí být zas tak příjemné. O to usilovněji jsme pracovali a těšili se na koupání v rybníku. Jenže ouha, místo rybníku zůstala pouhá kaluž.  Postavit tábor jsme i tentokráte stihli za sobotu a neděli.

Stavíme tábor

Prázdniny nám pokaždé začínají prací. Protože pokud chceme tábořit, musíme si nejprve celý tábor postavit a to doslova na zelené louce. Letos nám  počasí přálo a tak vše probíhalo hladce. Jen některé chvilky na louce pod přímým sluníčkem daly zabrat víc než obvykle. Při ohlédnutí zpět, patřila letošní stavba tábora k nejrychlejším.

Jarní závody nejen na kolech

V sobotu 16.června od 14 hodin ožilo Libušino údolí opět závodním ruchem malých i velkých sportovců na tříkolkách, odrážedlech i jízdních kolech. Pro všechny malé závodníky byly připraveny drobné odměny a na vítěze čekaly medaile a diplomy.