Soutěžní sudoku

V minulém roce jsme oslavili 150 let od vzniku České obce sokolské a rovných 130 let od založení Sokola Třebíč. Děkujeme vám za přízeň, podporu a účast na akcích, které jsme během roku pořádali. Na přelomu roku jsme připravili soutěžní obrázkové sudoku s vánočními motivy. Přečtěte si, jak dopadlo losování výherců.

Stromeček pro ptáčky

V sobotu 21. 12. jsme se sešli  k vánočnímu rozjímání. Zaposlouchali jsme se do pásma koled, vánočních skladeb a povídání v podání dětí z tábornických oddílů. Celou sváteční atmosféru dokresloval oheň, posel světla a tepla. V druhé části večera jsme zavěsili na stromek pochoutky pro ptáčky, Děti si zapálily prskavky a se svými nejbližšími vyslaly k obloze svá světelná přání pro ježíška.

Klučovská hora

Je až s neuvěřením, jak klamný může být doma pohled z okna. Mizerné počasí za sklem vůbec neláká k výpravě. Když se nakonec překonáte a vyrazíte za město, můžete být překvapeni, jak je venku krásně. Stejně tak tomu bylo při naší prosincové výpravě. Stromy ozdobené bílou krajkou, mírně slunečno a na vzdory mrazíku tak nějak útulno.

Mikulášská nadílka

V neděli 8. 12. v 17.30 hodin proběhla v Divadélku pod schody ZŠ Benešova pohádka Čertův mlýn v podání divadelního souboru Ampulka, po které za dětmi přišel i sokolský Mikuláš s nadílkou.

Adventní tvoření

První adventní neděli 1. 12. 2013 zavoněla naše klubovna v Židech vůní vánočního cukroví a jehličí. Jindy poměrně tichá budova ožila radostným dětským smíchem a tvořivým ruchem. To sem přišlo spousta malých i větších dětí, rodičů i babiček. Najednou zde bylo rušno a zároveň milo.

Župa plavání

Sedmičlenné družstvo závodníků a 5 rozhodčích ze Sokola Třebíč se zúčastnilo župního přeboru v plavání a přivezlo 1× zlatou a 3× stříbrnou medaili. Děkujeme za reprezentaci jednoty a města. Fotky naleznete zde.

Dětský karneval

V listopadu jsme přijali pozvání k účasti na programu dětského karnevalu, který pořádalo Třebíčské centrum. Netradiční prostředí dvou tělocvičen ZŠ kpt. Jaroše se k našim ukázkám dokonale hodilo. Předvedli jsme Rope skipping - cvičení se švihadly, cvičení na hrazdě a na kruzích.

Mezi mosty

Listopadové setkání rodin týpáků proběhlo ve znamení třebíčských mostů a lávek přes řeku Jihlavku. Inspirováno bylo skutečností, že některé z nich budou v nejbližších letech strženy a nahrazeny novými. Proto jsme měli sraz u Podklášterského mostu, který slouží od počátku třicátých let. Odtud jsme po Svojsíkově nábřeží přešli k lávce na Polance neboli Bailey Bridge, který byl postaven po 2. světové válce ze zásob UNRRA.

Plavání jednoty

Tělocvičná jednota Sokol Třebíč pořádala dne 10. 11. 2013 v době od 13.30 do 15.00 hodin plavání pro všechny členy Sokola a veřejnost spojené s otevřeným přeborem v plavání. Přeboru se zúčastnilo 39 závodníků. Výsledky naleznete v příloze.

Slaňujeme v údolí

Příjemnou směsicí sportu, odpočinku a pohodové vycházky se stala naše první akce po prázdninách. Každému podle chuti. Odvážnější se nechali navázat na lano a slanili si kus skalní stěny. Jiní okukovali jejich snažení a vůbec jim nevadilo, že jen tak lelkují. Těšili se z toho, že sportovat nemusí.