Vodácké putování po Hronu

Vodácké putovní tábory patří již tradičně k oblíbeným letním aktivitám tábornických perutí. Sotva skončí stanové tábory, sokolští vodáci nabalí loďáky, připraví lodě a netrpělivě očekávají odjezd na vodu.Letos nám slovenská řeka Hron připravila plné koryto ledově studené vody, vodácky zajímavé úseky a spoustu nádherných míst v okolí. Kromě splutí části Hronu, jsme společně vystoupili na vrchol Chopku. V Kremnici jsme vyzkoušeli, jak se dříve razily mince a v Banské Štiavnici navštívili báňské muzeum.
V tropických letních dnech každý přivítal ochlazení v termálních koupalištích, kterých je v blízkosti řeky opravdu hodně. Viděli jsme hodně zajímavého, ale přesto většina vzpomíná na sladké lenošení, když nás proud řeky sám snášel dolů, na nezaměnitelnou vůni řeky, šplouchání peřejí, společné vaření jídla, večery strávené u ohně s kytarou a písničkami, spaní ve stanu nebo pod širákem.