Vycházka za bledulemi pod Mařenkou

Krásu jarních bledulí zná snad každý z nás, ale kde je můžeme obdivovat v celé své nádheře ve volné přírodě ví jen málokdo. V neděli 5. dubna nastal ten správný okamžik, abychom se společně vydali na objevnou výpravu.

Na místě srazu ve Štěměchách se sešlo 31 malých i dospělých sokolíků. Pod vedením odborníků na přírodu manželů Houzarových jsme se přesunuli k hájence v nedalekém Dašově a zde začalo naše putování za právě se probouzejícím jarem. Po několika metrech děti našly plahočící se samičky skokana zeleného, které na zádech táhly až pět samečků, aby je donesly k nedalekému rybníku. Les okolo rybníka se doslova hemžil putujícími samičkami. A stačílo udělat pár dalších krokú a objevila se před námi loučka poseta rozkvetlými bledulkami. A že jich bylo. Některé děti se zprvu pustily do počítání, ale nebylo to v jejich silách. Až začínající jarní deštík nás přinutil ukončit obdivování krás jara a vrátit se zpět domů.

Lenka