Výstup na Mařenku 2009

V sobotu 3.1. zahájili třebíčští sokoli svoji činnost v novém kalendářním roce již tradičním výstupem na vrchol hory Mařenky. Trasa výšlapu začínala v Hvězdoňovicích, kam jsme se přesunuli vlakem. Mrazivé, avšak slunečné počasí nám připravilo pohádkovou podívanou. Jinovatkou obalené stromy dokreslovaly pohádkovou scenérii. Zkušený průvodce Standa Houzar nás vedl údolím Chlístovského potoka až do Chlístova. Skluzavka na nedalekém zamrzlém koupališti přilákala některé z dětí. Ty neodolaly a vyzkoušely netradiční skluzy. Odtud to bylo jen kousek přes Štěměchy do Dašova . Úderem dvanácté jsme stanuli na vrcholu Mařenky, kde nás přivítalo teplo plápolajícího ohně.Během hodinky se nahoře sešlo 346 sokolů Župy plk. Švece,kteří se vydali na cestu z různých míst našeho regionu.

Nazdar Mařenko! Za rok nashledanou!