Setkání na Mařence

5. 1. 2007 - Letošní setkání na hoře Mařence bylo bez sněhu. Opět se na jejím vrcholu setkali zástupci sokolských jednot, aby symbolicky zahájili činnost v dalším roce. Tato akce má svoji dlouholetou tradici. První průzkumná akce na vrchol Mařenky se uskutečnila v letech 1970. O rok později byly zahájeny tradiční výstupy Sokola Třebíč.

Výprava na Rokštejn

17. 3. 2007 - Za mírně podmračeného počasí vystupujeme v Přímělkově z vlaku a vydáváme se asfaltovou silničkou s mírným stoupáním k odbočce, která nás bezpečně a pohodlně zavede na hrad Rokštejn. Dnes nemáme velkých cílů a tak nám zcela postačí, když zdoláním hradu naplníme smysl této výpravy.

Jarní prázdniny na chalupě

Po loňském vydařeném ročníku jsme objednávali chatu s očekáváním bílé zimy. A únorové datum prázdnin bylo tolik slibné. Jenže zima jako taková vůbec zimou nebyla a tak jsme před odjezdem na chalupu váhali, zda na poslední chvíli nenabalit kola. Někteří z nás to skutečně udělali

Mstěnice - za historií

15. 4. 2007 - Na místě srazu v Hrotovicích se nás sráží pouhé čtyři rodiny. Modrá obloha, nedaleký cíl a toulce plné šípů dávají předzvěst mimořádné výpravy. Opouštíme zaparkovaná auta. Hodláme vniknout do nedalekých lesů po zelené turistické značce. Jenže to by u kostela nesměly být prolézačky a malý kolotoč.

Na kolech k Javoru

12.5.2007 - Pozvánka na akci byla tentokráte laděna velmi optimisticky: „ ... výlet na kolech k Velkému Javoru má zhruba 20 kilometrům. Trasu si je možné i prodloužit !!! " Vyrazili jsme tedy plni odhodlání v 9.45 hod od Nového hřbitova. Jelo se rychle a hlavně do kopce.

Tajemná šifra ve věži

26. 5. 2007 - Osmý ročník výstupu na věž v rámci Světového dne bez tabáku se i přes neobvykle krásné počasí, které spíš lákalo do přírody, vydařil. Sto šedesát pět lidí úspěšně vyluštilo šifru, která tu pro ně byla připravena. Úkolem bylo najít uvnitř věže sedm obrazů a z nich si ve správném pořadí opsat tajemné znaky.

Letní tábor rodičů a dětí v týpí

30.6.2007 - 11.7.2007 - Tábor proběhl v kouzelném přírodním prostředí pod horou Mařenkou. Byl v pořadí sedmý. Ve spojením s datem 7. 7. 2007 obdržel název Sedmička. Ve znaku nese uzamčený zámek, jako odkaz na velkou táborovou hru Tajemné indicie. Deseti zámky byla uzamčena prastará truhla.

Romantická plavba

8. 9. 2007 - Deštivý týden a záměr splout úsek řeky z Luk nad Jihlavou do Přibyslavic, udělal své. Před klubovnou se nás schází pouhých patnáct postav. Vzhledem k vyššímu stavu vody a nejistému počasí, navrhují vedoucí akce změnu - jet na Dalešickou přehradu.

Podzimní závod na kolech

22.9.2007 - Osmý ročník podzimního závodu na kolech v Libušině údolí a okolí. Brzké ráno všechny přivítalo přívětivým počasím, které nás provázelo po celý den. Od desáté hodiny probíhaly starty z hráze Máchova jezírka v Libušině údolí zalitého svitem slunce.

Běh Terryho Foxe

4.10. 2007 - Tělocvičná jednota Sokol Třebíč pořádala již 11. ročník Běhu Terryho Foxe. Pod oranžovým obloukem hlavního partnera, odstartovali žáci většiny třebíčských základních a středních škol. Tuto charitativní akci, jejíž výtěžek je určen na financování výzkumu rakoviny, přišly podpořit opět děti z MŠ Benešova.