Mikuláš přinesl pohádku

V neděli 4. prosince odpoledne  navštívil sokolské děti v Divadélku pod  schody  v Základní škole Benešova sám Mikuláš s andílkem.Přivedl sebou i dva čerty.  Zi se však museli chovat zdvořile a ukázněně. Před rozdáváním sladkých balíčků, nadělik všem dětem loutkovou pohádku O červené Karkulce.  Děkujeme.

Advetní tvořívé dílničky

První adventní  neděli  zavoněla naše klubovna v  Židech vůní  vánočního cukroví a jehličí .Jindy poměrně tichá budova ožila radostným dětským smíchem a tvořivým ruchem. To sem přišlo  spousta malých i větších dětí ,rodičů i babiček.

Přebor v plavání 2011

Na sobotu 19. listopadu jsme pro příznivce závodění připravili přebor v plavání. Milovníkům vodních radovánek bylo nabídnuto volné plavání i dovádění v bazénu Laguna.Tuto možnost využilo 72 plavců, z nich 38 se rozhodlo změřit své plavecké síly s ostatními . Všíchni si užili krásné sobotní sportovní odpoledne.

Podzimní karneval

Na neděli 13. listopadu  pro všechny děti, které rády tančí, zpívají a soutěží, jsme připravili podzimní karneval. Konal se ve velkém sálu Fora. Byl zahájen rejem čarodějnických mažoretek z Náměště.

Odpolední výprava

Místo srazu je pod železničním mostem v Libušině údolí. Tentokráte není výprava plánovaná nikam daleko. Na jejím konci nás však čeká drobné překvapení. Pro zpestření vycházky jsou navíc zařazeny tři drobné soutěže družstev. Nakonec docházíme do bývalého areálu baťovy továrny, kde v koruně stromu nacházíme sladký poklad.

Modrotisk

1.10. - Sraz je tentokráte na hřišti atletickém. Jsme vcelku napnutí, co nás dnes čeká. Maminky mají jasno. Ve výtvarné učebně si připravily vše potřebné pro modrotisk a pustily se do malování. Tatínkové a děti mají před sebou jiný úkol. Na hřišti je ukryto 20 kartiček. Děti je  budou postupně hledat.

Kola a IN LINE brusle v Libušině údolí

17.9.2011. TJ Sokol Třebíč uspořádal pro širokou veřejnost další tradiční závody na kolech a závody na IN LINE bruslích. Včetně doprovodného programu na stadionu. Výsledkové listiny najdete v přílohách.

Sobotní odpoledne

Popadli jsme kola, koloběžky nebo odrážedla a sešli se na dopravním hřišti. První jízdy byly ještě bez ztráty bodů a přihmouřilo se nejedno oko například  nad plynulým projetím křižovatky se značkou stop. U nejmenších stačilo, když jeli po správné straně vozovky.

Jedenáct táborů v týpí

Letošní rok jsme uspořádali jedenáctý tábor v týpí pro rodiny s malými dětmi. Počasí nám vcelku přálo. Při ohlédnutí za letošními prázdninami jsme si vlastně ani lepší přát nemohli. Jen poslední noc byla poměrně dramatická.

Jak se staví kamna

Středobodem každého tábora jsou bezesporu kamna. Letos jsme se rozhodli pro jejich důkladnou rekonstrukci. Rozebrat do základů a znovu vystavět. Svoji premiéru měly v roce 2004. Od té doby jsme je rozebrali do základů asi třikrát. Na to, že je necháváme stát na louce po celý rok, je ocelová kostra v obdivuhodném stavu.