Bruslení na stadionu

Od 1. ledna 2009 jsme pro všechny nadšené bruslaře připravili ledovou plochu na sokolském stadionu. Kluziště bylo přístupné denně od 9:00 do 17:00 hodin. V pátek a v neděli jsme nabídli také možnost večerního bruslení na osvětlené ploše od 17:00 do 20:00 hodin. Naposledy se bruslilo na konci února.

Výstup na Mařenku 2009

V sobotu 3.1. zahájili třebíčští sokoli svoji činnost v novém kalendářním roce již tradičním výstupem na vrchol hory Mařenky. Trasa výšlapu začínala v Hvězdoňovicích, kam jsme se přesunuli vlakem. Mrazivé, avšak slunečné počasí nám připravilo pohádkovou podívanou. Jinovatkou obalené stromy dokreslovaly pohádkovou scenérii.

Bruslíme na Markovce

10. 1. 2009 - Na svoji první letošní společnou výpravu jsme vyrazili k nádrži Markovka. Ti větší s vidinou sportovního odpoledne, ti menší prostě jen za sněhem, ledem a zimními radovánkami. Užili jsme si všichni.

Memoriál prof. O. Pokorného v běhu na lyžích

Letošní zima je k milovníkům bílých sportů opravdu štědrá a dovoluje po tříleté pauze zakusit všem příznivcům krásy běžeckého lyžování. Na sobotu 21.února jsme v areálu Bažantnice připravili veřejný závod v běžeckém lyžování klasickou technikou „Memoriál profesora Oldřicha Pokorného“.

Dětský karneval

Na neděli 8. března jsme pro děti připravili tradiční dětský karneval plný her ,soutěží a zábavy. Taneční rej, jako každoročně, doprovázela kapela Druhej dech. Bohatá tombola jistě potěšila všechny přítomné.

Pletení košíků a cesta za pokladem

28.2.2009 - Jsou dny, kdy to ven příliš neláká a tak rádi posedíte v dobře vytopené místnosti. Pokud je to spojeno s možností se naučit něčemu novému a proložit to drobnou dobrodružnou výpravou, máte zaděláno na zajímavé odpoledne.

Soutěž - Osm rozdílů

Připravili jsme pro vás drobnou zkoušku pozorovacího talentu a soustředění. Vašim úkolem jev najít osm rozdílů na fotografiích. Z došlých řešení jsme vylosovali pět výherců.

Přebor jednoty ve šplhu

19.3.2009 - Jako každoročně na jaře uspořádal Sokol Třebíč v tělocvičně Základní školy Týnská přebor ve šplhu. Malí i velcí si přišli zasoutěžit a poměřit svoje síly s ostatními.

Malá skála

21.3. 2009 - První jarní výlet rodičů a dětí byl opravdu ve znamení jarního počasí. Téměř modrá obloha, sluncem prozářené louky, pole a lesy. Ze Senohrad jsme polní cestou zamířili na Malou skálu. Z vrcholku skalního masivu, který se tyčí nad řekou Oslavou jsme obdivovali panorama údolí.

Jarní otevřený turnaj ve florbalu

V sobotu 4.dubna jsme uspořádali v tělocvičnách Základní školy Třebíč, Benešova další ročník Jarního otevřeného turnaje ve florbalu. Zahrát si přišlo celkem 16 družstev ve třech kategoriích.