2008

Setkání na Mařence 2008

5. 1. 2008. - Novoročním setkáním na hoře Mařence zahájila župa Plukovníka Švece nový rok činnosti. Na vrcholu se setkávají zástupci sokolských jednot spřátelených organizací a veřejnost. Každoročně jsou zastoupeny všechny generace.

Výstup na Kobylí Hlavu

19. 1. 2008 - Vyrážíme od koupaliště u Heraltic. Rovnou do lesa a rovnou do kopce. Tušíme, že lepší už to dnes nebude a někteří z nás očekávají závěr výšlapu bez cesty, hustým mlázím, ve smyslu nejkratší cestou na vrchol. Jak se mýlíme.

Promítání - Podkarpatoruské poloniny

8. 2. 2008 - Sokol Třebíč pro své příznivce i nejširší veřejnost připravil besedu s promítáním o prázdninovém putování po území, které bylo za první republiky součástí Československa. Koločava, hrob Nikoly Šuhaje, Olbrachtovo muzeum, Česká škola, Národní park Siněvír, muzeum vorařství.

Jarní výlet jednoty


19. 4. 2008 - jarní výlet jednoty, tentokráte autobusem do Moravského Krumlova, se stal historií. Jsme rádi, že je o tento druh akcí zájem a do budoucna se budeme vždy snažit najít atraktivní místa, kam se podívat.

Tajemství Černého drápu

8. - 15. 3. 2008 - Pokud jsme loni očekávali do posledního dne před odjezdem na chalupu sněhovou nadílku, letos jsme v tom měli úplně jasno. Sníh prostě nebude. I tak jsme se na pobyt těšili. Novinkou letošního roku byla malá etapová hra "Tajemství Černého drápu".

Přebor ve šplhu

27. 3. 2008 - Jednota i letos uspořádala přebor ve šplhu pro nejmenší děti a děti základních škol. Soutěž proběhla v tělocvičně ZŠ na ulici Týnská. Diplom si domů odnesli všichni zúčastnění - tradičně se rozdávaly do posledního místa. Vítězové navíc obdrželi drobné odměny.

Babylon

29. 3. 2008 - Rádi jsme přijali pozvání k sobotní výpravě na Babylon u Kramolína. Naše krátké putování začalo na parkovišti u Mohelské hadcovy stepi, na modré turistické značce. Tu jsme po celou dobu výletu neopustili.

Dětský karneval

6. 4. 2008 - Pro všechny hoky, kluky a jejich dospělé jsme připravili tradiční karneval. Opět se konal ve Fóru. K tanci a poslechu hrála kapela Druhej dech. Nechyběly soutěže, hry, volná zábava a tombola.

 

Slet čarodějnic

30. 4. 2008 - pořádal Sokol Třebíč na svém stadionu slet čarodějnic. Mimo tradičního ohně byly připraveny různé atrakce - ohňostroj, táborák s opékáním, soutěže, hry a pro zručné řemeslné dílničky. Pro nejmenší děti skákací hrad a trampolína.K poslechu zahrála kapela Tři plus jeden.

Zámeckou oborou

27.4.2008 - návštěva kralické obory s průvodcem a výkladem, včetně prohlídky loveckého zámečku. Délka trasy 4 km. Ten, kdo pozvání na výlet přijal, rozhodně nelitoval. Obora byla zalitá sluncem, povídání průvodců poutavé, tempo pochodu mírné a i zvěř jsme viděli.